APS Palet, bünyesinde oluşturduğu kullanılmış palet tamir ve değerlendirme bölümü ile çevreye verdiği değeri katlamaktadır. APS işletmesinin 2. El palet değerlendirme bölümünde, kullanım sırasında hasar görmüş paletler sınıflandırarak güvenle kullanıma sokulmakta veya dönüşüm işleminde mamul hale getirilmektedir.

Bilindiği gibi lojistiğin en ağır işçilerinden biri olan paletler, sert darbeler sonucu kırılma, çatlama gibi problemler yaşamaktadır. Bu problemler kullanıcı firmalar tarafından giderilemediğinde kullanım dışına çıkarılmaktadır. İşte bu noktada firmamız tarafından alınıp, 2. el palet değerlendirme bölümünde ayrıştırılma işlemine tabi tutulmaktadır. Kırık ve çatlak olanların yeni parçalarla değiştirilerek tekrar ve güvenle kullanıma sokulduğu, onarılması mümkün olmayanların ise parçalanıp, diğer uygun ebatlardaki paletler için değerlendirildiği bu bölümde, değerlendirilmesi mümkün olmayan parçalar ise “cips” tabir edilen küçük parçalar haline getirilerek, sunta yapımında kullanılmaktadır.

Çevreye olan duyarlılığını her zaman ön planda tutan APS Grup, bünyesinde bulunan hiçbir proseste doğaya zarar vermemekte, çevreci ve korumacı bir tutum sergilemektedir.

 

APS 2.El Palet Çeşitleri